Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/04/2024

Πωλητής Χονδρικής B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΗ δραστηριοποιείται από το 1979 στον κλάδο του επαγγελματικού εξοπλισμού αποθήκευσης και των μηχανημάτων επεξεργασίας μετάλλου. Η εταιρεία εδρεύει στη δυτική Θεσσαλονίκη (ΒΙΠΑ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑ).

Η εταιρεία αναζητά εσωτερικό Πωλητή χονδρικής B2B για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:
  • Πώληση προϊόντων σε υπάρχοντες πελάτες και ενέργειες αύξησης πελατολογίου.
  • Παρακολούθηση των αναγκών των πελατών και παροχή τεχνικών οδηγιών/ προτάσεων.
  • Τήρηση των διαδικασιών πώλησης και τιμολογιακής πολιτικής της εταιρείας και προτάσεις βελτίωσης με σκοπό την αύξηση των πωλήσεων και την επίτευξη στόχων.
  • Διαχείριση προγράμματος ERP και CRM.
  • Ανάπτυξη και διατήρηση μακροπρόθεσμων σχέσεων εμπιστοσύνης με το υφιστάμενο πελατολόγιο.
  • Ενέργειες και προτάσεις αύξησης πελατολογίου.
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς.
  • Δρομολόγηση παράδοσης προϊόντων και παρακολούθηση της εξέλιξης της παραγγελίας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (B2).
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων χονδρικής B2B 2 έτη.
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου.
  • Άριστη γνώση MS OFFICE.
Επιθυμητά προσόντα:
  • Γνώση ERP – Alantis.
  • Γνώσεις Marketing.
  • Γνώση Ραφιών.
  • Γνώση AutoCad.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάση των προσόντων.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.