Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
1/5/2024

Εγκαταστάτης οπτικών ινών

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη Γερμανία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Περιγραφή

Η PLANET-TC αναζητά Εγκαταστάτες οπτικών ινών στη Γερμανία.

Περιγραφή θέσης:

  • Eγκατάσταση οπτικών ινών blowing/εμφύσηση
  • Splicing/συγκόλληση οπτικών ινών
  • Εγκατάσταση εξοπλισμού εντός οικίας
  • Οι χωματουργικές εργασίες έχουν εκτελεσθεί και η υποδομή είναι έτοιμη.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα οδήγησης Β'
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις ολοκληρωμένες
  • Εμπειρία σε εγκαταστάσεις
  • Γνώσεις Αγγλικών ή Γερμανικών
  • Γνώση Η/Υ

Παροχές

  • Διαμονή
  • Διατροφή
  • Πολύ καλός/ανταγωνιστικός μισθός
  • Αμοιβή αποδοτικότητας (bonus) και προϋπηρεσίας
  • Σύμβαση Αορίστου χρόνου
  • Δυνατότητα για επαγγελματική ανέλιξη σε ένα σύγχρονο αντικείμενο όπως είναι η τεχνολογία 4G και 5G στις εγκαταστάσεις δικτύων και κινητής τηλεφωνίας
  • Συμμετοχή των υπαλλήλων σε εκπαίδευση και πιστοποίηση σε σχέση με τον τηλεπικοινωνιακό εξοπλισμό.
  • Δεκτές αιτήσεις και από υποψήφιους χωρίς εμπειρία για απασχόληση στην Ελλάδα (υπάρχουν και θέσεις για νέους χωρίς εμπειρία με διάθεση να εξειδικευτούν σε ένα δυναμικό κλάδο όπως είναι οι τηλεπικοινωνίες)

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.