Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
1/5/2024

Reservations Agent - Italian Market

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η τουριστική εταιρεία ΒΙG BLUE TRAVEL, με έδρα τον Άγιο Δημήτριο, επιθυμεί να προσλάβει: Reservations Agent - Italian Market.

Περιγραφή Θέσης:

  • Διατήρηση και ενημέρωση αναφοράς κρατήσεων για όλες τις κρατήσεις
  • Οργάνωση κρατήσεων
  • Διατήρηση και ανάπτυξη σχέσεων με τους προμηθευτές, δηλαδή ξενοδοχεία, εστιατόρια κ.λπ.
  • Επικοινωνία απευθείας με τους πελάτες σχετικά με αλλαγές, διευκρινίσεις ή νέες υπηρεσίες
  • Δημιουργία vouchers και σχετικών εντύπων που περιλαμβάνουν όλες τις λεπτομέρειες των ταξιδιών

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ή γενικότερα στον τομέα του τουρισμού (τουλάχιστον 2 έτη)
  • Ικανότητα να εργάζεστε αποτελεσματικά υπό πίεση και να τηρείτε προθεσμίες
  • Γνώση MS Office
  • Η γνώση του Travel Force - Atlas θα ληφθεί υπόψη ως προσόν
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής και ικανοποιητική γνώση της Ιταλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο

Παροχές

  • Ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη και εξέλιξη σε έναν δυναμικό τομέα
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο και συνεργατικό επαγγελματικό περιβάλλον

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.