Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
03/05/2024

Credit controller - Υπάλληλος τιμολόγησης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται υπάλληλος λογιστηρίου για πλήρη απασχόληση σε λογιστήριο εμπορικής-εισαγωγικής ΑΕ.

Κύρια καθήκοντα:

  • Έλεγχος πιστώσεων / υπολοίπων πελατών (credit controler)
  • Δρομολόγηση παραγγελιών μετά από διασφάλιση τήρησης των οικονομικών συμφωνιών
  • Επικοινωνία με τους πελάτες / αποστολή καρτελών / συμφωνίες υπολοίπων
  • Τιμολόγηση καθημερινών παραγγελιών

Θα υπάρξει εκπαίδευση και σταδιακή μετάβαση στις καθημερινές εργασίες του λογιστηρίου ήτοι:

  • καταχωρήσεις δαπανών / εξόδων
  • καταχωρήσεις τιμολογίων αγορών / συμφωνίες με αποθήκη
  • κοστολόγησης εισαγωγών

 με στόχο την επαγγελματική εξέλιξη του υποψηφίου σε βάθος χρόνου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Επιθυμητή γνώση του προγράμματος ENTERSOFT
  • Άριστη χρήση προφορικού και γραπτού λόγου / επικοινωνιακές ικανότητες
  • Πολύ καλή γνώση MS OFFICE (excell - outlook - word)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Γνώση ΕΓΛΣ και λογιστικής απεικόνισης σε Γ κατηγορίας βιβλία
  • Θα προτιμηθούν κάτοικοι γύρω περιοχών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Συνεχής εκπαίδευση / Προοπτική εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.