Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
05/05/2024

Bar Manager

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Περιγραφή

Bar Manager

Το cafe/bar Beyond the Walls (Φράγκων 2, τηλ.: 2310545400), αναζητά υποψήφιο/α για την στελέχωση του πόστου ‘Bar Manager’.

Ο/η υπεύθυνος/η bar φροντίζει για την εύρυθμη λειτουργία του τμήματος, έτσι ώστε οι πελάτες να απολαμβάνουν άρτιας ποιότητας προϊόντων καφέ, ροφημάτων & αλκοολούχων παρασκευασμάτων.

Ενδεικτικές αρμοδιότητες:

  • Ηγεσία του ανθρώπινου δυναμικού του bar.
  • Διαχείριση, στελέχωση και προγραμματισμός εργασίας του τμήματος.
  • Εκπαίδευση νέων μελών και συνεχής επιμόρφωση της ομάδας.
  • Επίβλεψη παραγγελιών, έλεγχος αποθεμάτων & προμηθειών του τμήματος.
  • Οργάνωση και πραγματοποίηση απογραφών.
  • Διαχείριση ορθής λειτουργίας του bar.
  • Συμμετoχή στην διοργάνωση εκδηλώσεων και ιδιωτικών γευμάτων.
  • Άριστη γνώση όλων των προϊόντων, έλεγχος ποιότητας όλων των παρασκευών του bar (ποιότητα καφέ & και άλλον παρασκευών που χρησιμοποιούνται στα cocktail).
  • Σχεδιασμός καταλόγων και signature cocktail list.
  • Συνεργασία με την Διεύθυνση και τα υπόλοιπα τμήματα της επιχείρησης.

Οι ενδιαφερόμενες/οι παρακαλούνται πραγματοποιήσουν την αίτησή τους αποστέλλοντας το βιογραφικό τους σημείωμα.
Εναλλακτικά, θα μπορούσαν να υποβάλουν την αίτηση τους στο mail: beyondthessaloniki@gmail.com

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα, δεξιότητες & ικανότητές:
  • Απόφοιτος/η Λυκείου.
  • Ελάχιστη εργασιακή εμπειρία 2 ετών, σε αντίστοιχη θέση.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Hγετικές ικανότητες.
  • Προσαρμοστικότητα σε ένα δυναμικό και απαιτητικό περιβάλλον εργασίας.
  • Οργανωτικότητα, multitasking και ανάθεση καθηκόντων σε όλα τα μέλη της ομάδας.
  • Ικανότητες διαπροσωπικής επικοινωνίας και καλή διάθεση εξυπηρέτησης των πελατών.

Παροχές

Τι προσφέρουμε:
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Πλήρης απασχόληση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.