Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/04/2024

Senior Software Developer C# .NET

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Εταιρεία λογισμικού με έδρα την Ελβετία και την Ελλάδα αναζητά έναν έμπειρο Senior Software Developer C# .NET, για να ενταχθεί σε ομάδα ανάπτυξης λογισμικού σε μόνιμη θέση πλήρους απασχόλησης με έδρα την Αθήνα.

Καθήκοντα και ευθύνες:
Ο Senior Software Developer είναι μέλος μιας ευέλικτης ομάδας ανάπτυξης που κατασκευάζει και εργάζεται σε εφαρμογές λογισμικού για επιχειρήσεις. Ο Senior Software Developer συμμετέχει σε όλα τα στάδια της διαδικασίας ανάπτυξης λογισμικού.

Τα καθήκοντα και οι ευθύνες του Senior Software Developer περιλαμβάνουν:

  • Ανάπτυξη, δοκιμή και συντήρηση επιχειρηματικών εφαρμογών διαδικτύου
  • Συμμετοχή στη συλλογή και τεκμηρίωση των απαιτήσεων των χρηστών, στην ανάπτυξη απαιτήσεων χρηστών και στις εκτιμήσεις
  • Προετοιμασία εκθέσεων, εγχειριδίων και άλλης τεκμηρίωσης σχετικά με την κατάσταση, τη λειτουργία και τη συντήρηση του λογισμικού
  • Σχεδιασμός, ανάπτυξη και δοκιμή εφαρμογών σύμφωνα με τα καθιερωμένα πρότυπα
  • Επικεφαλής των αξιολογήσεων των σχεδίων λύσεων και του σχετικού κώδικα
  • Δημιουργία πακέτων και υποστήριξη της ανάπτυξης εκδόσεων
  • Συνεργασία με συναδέλφους για τη μετάβαση παλαιότερων εφαρμογών (asp) σε τρέχουσες τεχνολογίες
  • Ανάπτυξη, τελειοποίηση και ρύθμιση των ενοποιήσεων μεταξύ εφαρμογών
  • Ανάλυση και επίλυση τεχνικών προβλημάτων και προβλημάτων εφαρμογών
  • Παροχή υποστήριξης τρίτου επιπέδου σε επιχειρησιακούς χρήστες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 3 έτη εμπειρίας με τεχνολογίες που βασίζονται στο .NET.
  • Ισχυρή επιθυμία για μάθηση απαιτητικών δεξιοτήτων
  • Στενή κατανόηση των εννοιών προγραμματισμού
  • Βαθιά κατανόηση των εννοιών σχεδιασμού βάσεων δεδομένων και υποβολής ερωτημάτων
  • Εξοικείωση με τις έννοιες του ελέγχου εκδόσεων
  • Εξοικείωση με πλατφόρμες ανάπτυξης λογισμικού
  • Εξοικείωση με υποδομές cloud (AWS, Azure, Google)
  • Ικανότητα αυτόνομης εργασίας
  • Απαιτείται καλό επίπεδο γνώσης της αγγλικής γλώσσας
  • Τα γερμανικά θα ήταν ένα πλεονέκτημα

Προτιμώμενες απαιτήσεις ικανοτήτων:

  • Γνώση στην ανάπτυξη Microsoft .NET με χρήση της γλώσσας C#, SQL Server, ASPX.Net, Azure και Git
  • Γνώση στην ανάπτυξη ιστοσελίδων με χρήση HTML5, CSS και JavaScript
  • Γνώση ανάπτυξης εφαρμογών πελάτη/διακομιστή
  • Γνώση μεθοδολογιών ευέλικτης ανάπτυξης
  • Γνώση της θεωρίας του unit testing

Παροχές

  • Τύπος εργασίας: Πλήρης απασχόληση με ευέλικτη μορφή εργασίας και τηλεργασία.