Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/05/2024

Internal Auditor

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΥΛΑΙΑ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ - ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία Πληροφορικής αναζήτα για τα γραφεία της στη Θεσσαλονίκη:

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη, εφαρμογή και διατήρηση πολιτικών και διαδικασιών εσωτερικού ελέγχου, διασφαλίζοντας ότι είναι ενημερωμένες με όλη τη νομοθεσία και τις προβλέψεις για τις υπό ένταξη εταιρείες στο Χρηματιστήριο Αθηνών
  • Κατάρτιση και υλοποίηση ετήσιου πλάνου Εσωτερικού Ελέγχου
  • Εκπόνηση ελέγχων όπως προβλέπονται στο ετήσιο πλάνο
  • Έλεγχος πολιτικών και διαδικασιών σημαντικών λειτουργιών της εταιρείας
  • Εντοπισμός και μείωση όλων των επιχειρηματικών και χρηματοοικονομικών κινδύνων, μέσω της αποτελεσματικής εφαρμογής και παρακολούθησης των ελέγχων
  • Τεκμηρίωση της διαδικασίας και σύνταξη υπομνήματος με τα ευρήματα του ελέγχου
  • Διατήρηση ανοιχτής επικοινωνίας με τη διοίκηση και την επιτροπή ελέγχου
  • Επιμόρφωση του προσωπικού για θέματα που άπτονται του εσωτερικού ελέγχου και της κανονιστικής συμμόρφωσης
  • Συνεχής ανάπτυξη της γνώσης γύρω από τους κανόνες του κλάδου, κανονισμούς, βέλτιστες πρακτικές, εργαλεία, τεχνικές και πρότυπα απόδοσης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Οικονομικών, Χρηματοοικονομικών ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • 2-4 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση MS-Office, λογιστικών λογισμικών και βάσεων δεδομένων
  • Ικανότητα χειρισμού μεγάλων όγκων δεδομένων και σύνταξης λεπτομερών αναφορών
  • Αποδεδειγμένη γνώση των ελεγκτικών προτύπων και διαδικασιών, της νομοθεσίας, των κανόνων και κανονισμών
  • Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες, με ικανότητα συνεργασίας με διαφορετικούς ενδιαφερόμενους
  • Μεγάλη προσοχή στη λεπτομέρεια και εξαιρετικές αναλυτικές δεξιότητες
  • Ορθή και ανεξάρτητη κρίση, αναλυτική και κριτική σκέψη

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Εργασία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας